Wyniki stosowania
O Kordicepsie
Działanie kordicepsu
Skład preparatów
Faradyczne pasy
Media o Kordicepsie
Faradyczne pasy
Faradyczne pasy terapeutyczne Międzynarodowej Korporacji Fohow-Feniks - to unikalne opracowanie nie mające odpowiedników na świecie. Pasy te łączą w sobie wszystkie najlepsze cechy sauny w podczerwieni, refleksoterapii, fizjoterapii, terapii minerałami oraz magnetoterapii stałymi magnesami. Charakteryzują się wysoką skutecznością bez skutków ubocznych. Produkt jest wynikiem wieloletnich badań naukowych, przeprowadzonych przez specjalistów kompanii, a także długotrwałych poszukiwań i eksperymentów z różnymi urządzeniami i minerałami.
Istnieje wiele różnorodnych urządzeń do terapii podczerwienią i polem magnetycznym, jednak wszystkie one wymagają dodatkowych źródeł zasilania i są zbyt masywne dla indywidualnego wykorzystania. Tych pasów nie trzeba włączać do kontaktu i nie potrzebują one doładowania. Nie mają baterii, akumulatora, a co najważniejsze - nie ma tu oddziaływania prądu elektrycznego, który wytwarzając własne pole elektryczne ujemnie wpływa na elektryczną aktywność komórek i tkanek, inaczej mówiąc neutralizuje korzystne działanie pola magnetycznego! Pod tym względem faradyczne pasy, o których mowa są absolutnie unikalne.

Podstawowe składniki faradycznych pasów terapeutycznych to:
  • warstwa specjalnego materiału z inkluzjami kamieni półszlachetnych, z których jeden to nefryt, a także inne minerały zdolne do promieniowania podczerwienią w temperaturze 36,6-37,5 °C (czyli w temperaturze ciała); do wykonania inkluzji wykorzystano metody nanotechnologiczne;
  • magnesy o niewielkiej sile, wpływające na punkty akupunkturowe.
W pasach można wyraźnie namacać magnesy ułożone w szczególny sposób. Zwróćmy uwagę na zalety oddziaływania magnesów stałych o niewielkiej sile na funkcjonalną aktywność komórek.
Magnetoterapia to metoda oparta na oddziaływaniu pola magnetycznego na organizm człowieka w celach terapeutycznych. Udowodniono, że oddziaływanie pól magnetycznych powoduje przyspieszenie procesu depolaryzacji błony komórkowej, czyli ich działalności elektrycznej.
Pod wpływem stałego pola magnetycznego następują zmiany orientacji i koncentracji w biologicznie aktywnych makrocząsteczkach enzymów, co pozytywnie wpływa na jakość reakcji biologicznych i na prędkość procesów biofizycznych. Mówiąc inaczej, molekuły ustawiają się w ściśle określonej kolejności, co sprzyja wzmocnieniu funkcjonalnej aktywności komórek. Stałe pole magnetyczne o niewielkiej sile stabilizuje aktywność biologiczną różnych tkanek oraz przewodzenie impulsów elektrycznych we wszystkich częściach układu nerwowego - centralnego i obwodowego. Jest to korzystny czynnik w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek naszego organizmu. Udowodniono, że pole magnetyczne ma działanie uspokajające. Działanie na nerwy obwodowe ma skutek uśmierzania bólu, co ma związek ze zmniejszeniem aktywności receptorów bólowych.
Odnotowano pozytywne skutki w rekonwalescencji osób po przebytym udarze.
Pole magnetyczne o niewielkiej intensywności usprawnia krążenie w naczyniach włosowatych, co daje pozytywne efekty w przypadku patologicznych procesów zachodzących w narządach i tkankach. Pole to wpływa korygująco na narządy i tkanki działając na poziomie molekularnym. Pod wpływem pól magnetycznych następuje zwiększenie przepuszczalności naczyń i nabłonka, czego bezpośrednim skutkiem jest przyspieszenie wchłaniania obrzęków i substancji wprowadzanych jako leki. Z uwagi na ten efekt magnetoterapia znalazła szerokie zastosowanie w przypadku urazów i ran oraz ich skutków.
Działanie polem magnetycznym z reguły nie wywołuje podwyższenia temperatury, ani podrażnienia skóry. Obserwowana jest dobra tolerancja takich zabiegów przez osoby osłabione różnymi schorzeniami, będące w podeszłym wieku, cierpiące dodatkowo na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, co pozwala im stosować pasy w takich przypadkach, gdy są przeciwwskazania do innych zabiegów fizjoterapeutycznych.
Na skutek działania pól magnetycznych korzystnie zmienia się charakterystyka wody, która stanowi podstawę naszego organizmu (w 75-80% składamy się z wody). Dzięki tej zmianie polepsza się stan fizyczny makro- i mikromolekuł białkowych, będących postawą wszystkich struktur komórkowych i na lepsze zmieniają się fizyczne i fizjologiczne parametry komórek.

Małe kropeczki na powierzchni roboczej pasów to inkluzje ze specjalnie dobranych minerałów, między innymi pochodzących z meteorytów. W celu wykonania tych inkluzji wykorzystano nanotechnologię.
Jednym z takich minerałów jest nefryt, którego właściwości uzdrawiające są znane od tysięcy lat.
Nefryt może wpływać pozytywnie na ciałka krwi. węzły limfatyczne i układ nerwowy. W kontakcie z ciałem człowieka nefryt i inne minerały nagrzewają się do jego temperatury (36,6-37,5 °C). Wówczas nefryt zaczyna emitować promieniowanie podczerwone w najlepszym zakresie 8-14 mikronów, co odpowiada zakresowi fal emitowanych przez organizm człowieka,przenikając tkankę na głębokość kilku centymetrów. W ten sposób, działanie promieniowania podczerwonego emitowanego przez nefryt wywołuje efekt pochłaniania rezonansowego i energia podczerwieni zaczyna być aktywnie absorbowana przez ciało człowieka.
Promieniowanie podczerwone ma korzystny wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego na poziomie naczyń włosowatych, poprawia się ukrwienie tkanek, również, tych uszkodzonych, co sprzyja wzmocnieniu procesów regeneracyjnych dzięki zwiększaniu napływu substancji odżywczych oraz przyspieszeniu usuwania toksyn z komórek i tkanek. Na skutek tego zwiększa się energia potencjalna komórek w różnych tkankach, normalizuje się ich aktywność funkcjonalna (zdolność do regeneracji, stabilność funkcjonalna).
Ponadto polepsza się stan funkcjonalny układów enzymatycznych, co ma ogromne znaczenie przy różnych rodzajach dystrofii. Mamy też możliwość oddziaływania na przyczyny schorzeń związanych z przemianą materii.
Promieniowanie podczerwone jest korzystne dla wszystkich tkanek naszego organizmu (skóry, tkanki łącznej, mięśni, więzadeł, układu limfatycznego i nerwowego itp.). Promieniowanie to ożywia biologiczne funkcje naszych komórek i polepsza krążenie krwi, zwalcza nerwobóle, bóle w plecach, bóle związane z zapaleniem stawów, usuwa toksyny i dwutlenek węgla z krwi.

Wiemy wszyscy, że podwyższenie temperatury ciała to reakcja obronna organizmu na drobnoustroje patologiczne. Podwyższona temperatura stymuluje siły obronne organizmu i hamuje rozwój tych drobnoustrojów. Wiemy też, że przegrzanie organizmu negatywnie odbija się na jego stan funkcjonalny (słabość, niedomaganie, kurcze mięśni, zaburzona świadomość), opóźnia się proces zdrowienia, dlatego jesteśmy zmuszeni ingerować w ten proces obronny poprzez obniżanie temperatury. Pas korporacji "Feniks", łączący działanie pola magnetycznego i podczerwieni, umożliwia rozwiązanie tego problemu: możemy miejscowo podnieść temperaturę jakiejś części ciała bez doprowadzania do ogólnego przegrzania.
Promieniowanie podczerwone o długości fali 8-14 mikronów wnika do ciała na głębokość kilku centymetrów, a ponieważ pas dla lędźwi ma dwie powierzchnie robocze - z przodu i z tyłu - możemy jednocześnie działać na wszystkie tkanki i narządy w strefie przyłożenia pasa.

Tradycyjna Medycyna Chińska wie, że nefryt pomaga zintensyfikować krążenie naszej energii chi, aby wspomóc organizm w samodzielnym likwidowaniu zaburzeń równowagi i regenerowaniu organizmu po dużych obciążeniach. W organizmie człowieka jest 12 kanałów energetycznych, które zapewniają krążenie energii we wszystkich ważnych dla życia narządach. Wszystkie te kanały przechodzą przez brzuch (okolice pępka) i okolicę lędźwi. Stosując pas przywracamy pełnowartościowe krążenie energii we wszystkich narządach i poprawiamy obieg krwi.
Działanie pola magnetycznego i podczerwieni powoduje bardzo korzystne oddziaływanie terapeutyczne na organizm człowieka: likwiduje odczucia bólowe w plecach, szyi, w obręczy barkowej.
Faradyczny pas terapeutyczny jest skuteczny w przypadku przepukliny międzykręgowej, niewydolności nerek, problemach sfery płciowej u kobiet i u mężczyzn.

Wskazania do stosowania faradycznych pasów terapeutycznych:
  • Schorzenia układu sercowo-naczyniowego: nadciśnienie I i II stopnia; niedokrwienie serca, reumatyzm, osłabienie napięcia wegetatywno-naczyniowego. (schorzenia naczyń obwodowych)
  • Schorzenia i urazy centralnego i obwodowego układu nerwowego: urazy kręgosłupa, rdzenia kręgowego, przepuklina międzykręgowa, zwyrodnienie kręgosłupa, zaburzenie krążenia w rdzeniu kręgowym, udary niedokrwienne mózgu, zapalenia nerwów, multineuropatie różnego pochodzenia, nerwobóle, nerwice, neurastenia, bóle fantomowe, paraliże, rany cięte.
  • Schorzenia naczyń obwodowych: zarostowa arterioskleroza w l-ll-III stadium, zakrzepowe zapalenie naczyń krwionośnych, chroniczna niewydolność żylna i żylno-limfatyczna, zakrzepowe zapalenie głębokich i powierzchniowych żył.
  • Schorzenia i uszkodzenia aparatu ruchowego: zwyrodnienie stawów (stadia i-lll w okresie nasilenia i remisji), infekcyjno-toksyczne, zapalenia stawów, wielostawowe zapalenie różnego pochodzenia, zapalenia kaletki maziowej, zapalenia okołostawowe, spowolnione zrastanie się złamań, stłuczenia, naciągnięcie aparatu kaletkowo-więzadłowego, zwichnięcia (skręcenia stawu).
  • Schorzenia układu oddechowego: chroniczne zapalenie płuc, chroniczne zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa (oprócz hormono-zależnej).
  • Schorzenia przewodu pokarmowego: wrzody żołądka i dwunastnicy w fazie nasilenia i remisji, chroniczny nieżyt żołądka, zapalenie żołądka i dwunastnicy, podostre i chroniczne zapalenie trzustki, chroniczne zapalenie wątroby, diskineza dróg żółciowych, chroniczne zapalenia pęcherzyka żółciowego, zapalenie okrężnicy.
  • Chroniczne schorzenia układu moczo-płciowego: zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie gruczołu krokowego, impotencja, bezpłodność, syndrom klimakteryczny, nowotwory łagodne (mięśniaki, włókniakomięśniaki, włókniaki gruczołu mlecznego).
  • Patologie otolaryngologiczne: naczynioruchowy nieżyt nosa, chroniczny nieżyt nosa, zapalenie zatok szczękowych, chroniczne zapalenie gardła, chroniczne zapalenie ucha, zapalenie nerwu słuchowego, nieżyt krtani, nieżyt tchawicy.

W przypadku naczynioruchowego nieżytu nosa i chronicznym nieżycie nosa zaleca się stosowanie pasa dla szyi drogą zwykłego nałożenia na okolice zatok szczękowych, zatok czołowych lub nosa, w tym przypadku nie ma potrzeby zwilżać pasa, gdyż wrażliwość skóry twarzy jest bardzo wysoka.
W pozostałych przypadkach (nieżyt tchawicy, zapalenie gardła, zapalenie nerwu słuchowego) pas należy stosować w zwykły sposób -powierzchnią roboczą przykładać do szyjnego odcinka kręgosłupa lub na tchawicę.
W przypadku problemów z tarczycą można stosować pas, ale nie należy go mocno zapinać i nie należy trzymać długo.

ZASTOSOWANIE FARADYCZNEGO PASA TERAPEUTYCZNEGO W PRZYPADKU SCHORZEŃ KRĘGOSŁUPA
Wiadomo, że w kanale rdzenia kręgowego znajduje się bardzo ważny fragment centralnego układu nerwowego - rdzeń kręgowy, który odpowiada za przewodzenie impulsów nerwowych od narządów i tkanek do mózgu i od mózgu do narządów i tkanek; spełnia on też funkcję związaną z odruchami. Zaburzenia funkcjonalnego stanu kręgosłupa od razu odbija się na pracy rdzenia kręgowego, a więc i organizmu jako całości. Zwyrodnienie kręgosłupa stopniowo prowadzi do zniekształcenia kręgów i kanału rdzenia kręgowego, co prowadzi do ucisku wywieranego zarówno na sam rdzeń kręgowy, jak i na jego korzenie, które przesyłają impulsy nerwowe do skóry i mięśni. Od poziomu zgrubienia szyjnego do poziomu drugiego kręgu lędźwiowego w bocznych częściach rdzenia kręgowego znajduje się współczulna część wegetatywnego układu nerwowego, która reguluje pracę naczyń, narządów wewnętrznych i wielu gruczołów naszego organizmu. Nerwy układu współczulnego wychodzą z rdzenia kręgowego razem z nerwami rdzeniowymi. Ucisk na nerwy rdzeniowe prowadzi do jego zapalenia (zapalenie korzeni nerwów rdzeniowych), czemu zwykle towarzyszą bóle i różne zaburzenia funkcji ruchowych, wrażliwość skóry oraz narządów wewnętrznych.
W łukach kręgowych są otwory, przez które do rdzenia kręgowego dochodzą trzy pary tętnic rdzeniowych zaopatrujących rdzeń kręgowy w krew. Górna para zaopatruje także pień mózgowy i wchodzi do układu tylnej komory mózgu. Nieznaczne zaburzenia krwiobiegu w tej okolicy mogą skutkować mroczkami przed oczami, zawrotami głowy przy gwałtownej zmianie położenia ciała (np. gwałtowne wstanie po siedzeniu w kucki, powoduje,że robi się ciemno w oczach). Ma to związek ze złym przepływem krwi przez pień mózgu i móżdżek.
Działając pasem terapeutycznym na odcinek szyjny kręgosłupa usuwamy skurcz mięśni szyi i polepszamy w nich krążenie krwi. Tak więc możemy - bez mechanicznego działania (bez korzystania z usług kręgarza) - przywrócić prawidłowe ustawienie kręgów szyjnych, poprawić krążenie krwi w tętnicach rdzeniowych, zharmonizować przesyłanie impulsów elektrycznych przez rdzeń kręgowy i jego korzenie w odcinku szyjnym i w górnej części odcinka piersiowego kręgosłupa.
Zastosowanie faradycznego pasa terapeutycznego umożliwia doprowadzenie do normy ciśnienie krwi, co skutkuje polepszeniem pracy ośrodka naczyniowo-ruchowego w pniu mózgu. Stosując pas można szybko zlikwidować bóle w potylicy i w szyi, usunąć drętwienie skóry rąk i palców, poprawić precyzję ruchów rąk. Ponadto, pas szyjny można z powodzeniem stosować przy urazach stawów, a także przy schorzeniach chronicznych bez widocznych zmian kostnych, (np. przy osteoporozie). Dobry efekt zanotowano przy zapaleniach i schorzeniach zwyrodnieniowych stawów.
Stosując faradyczny lędźwiowy pas terapeutyczny dla lędźwi, który posiada dwie powierzchnie robocze (z przodu i z tyłu) można wpływać terapeutycznie na odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa, a praktycznie na dowolny odcinek kręgosłupa. Odnotowano dobre efekty stosowania pasa przy przepuklinach krążków międzykręgowych: już po 15-20 minutach działania pasa zanikają bóle, przywracana jest zdolność ruchowa (już po pierwszym zabiegu!). Przepuklina to nic innego, jak pęknięcie w ściance krążka, które powoduje jej osłabienie, a ciśnienie wewnętrznej, galaretowatej zawartości krążka powoduje wybrzuszenie w jego ściance, które z czasem powiększa się i zaczyna uciskać na rdzeń kręgowy. Reakcją na to jest napinanie się mięśni po przeciwnej stronie, co ma na celu skompensowanie ucisku ze strony uszkodzonego miejsca w krążku międzykręgowym. Długotrwałe napięcie mięśnia prowadzi do powstania w nim stanu zapalnego, czego skutkiem są silne bóle.
Na skutek działania pasa likwidowane są napięcia mięśni wokół uszkodzonego krążka międzykręgowego, a więc zmniejsza się ucisk na krążek i zwiększa się odległość między kręgami, a to właśnie pozwala osiągnąć pozytywny efekt. W celu poprawy tonusu przykręgosłupowego należy poprawić również gospodarkę tlenową mięśni stosując równocześnie kordiceps (więcej informacji o tym w rozdziale kordiceps w sporcie)
Interwencja chirurgiczna w 50% nie daje pozytywnego efektu. Operacja polega na usunięciu krążka międzykręgowego lub jego części uciskającej na rdzeń kręgowy, zaburzana jest zdolność amortyzacyjna krążka, deformacji ulegają krążki powyżej i poniżej uszkodzonego odcinka, dlatego też operacje przeprowadza się jedynie w przypadkach skrajnych, kiedy wszelkie inne możliwości zostały wyczerpane.

Wypowiedź specjalisty terapii kręgosłupa, chiropraktyka masażysty: Pracując kilkanaście lat jako specjalista terapii kręgosłupa, chiropraktyk, masażysta, wcześniej będąc pacjentem szpitali, ośrodków leczniczych i cierpiąc z powodu braku właściwej oceny moich dolegliwości, doskonale rozumiem problemy z kręgosłupem. Sam tego doświadczyłem po wypadku samochodowym.
Mając poważne problemy z kręgosłupem można się cieszyć zdrowiem i nie mieć objawów bólu kręgosłupa, głowy,stawów, zawrotów głowy, drętwienia kończyn. Postawiono mi diagnozę: zanik lordozy szyjnej, kifoza odcinka szyjnego, zapadnięte dwa kręgi szyjne (C3, C4) na zewnątrz, wypuklinę kręgową (C2, C3), zaciśnięta tętnica kręgowa, degradacja krążka kręgowego na odcinku piersiowym (TH6, TH7), ukośnie ustawiona miednica i przesunięta kość krzyżowa wokół własnej osi, degradacja krążka (L3, L4), przepuklina (L5, S1).
Państwo również możecie cieszyć się życiem i normalnie funkcjonować, ale jest to realne pod jednym warunkiem. Wasze mięśnie muszą być odpowiednio przygotowane do utrzymania kręgosłupa we właściwej pozycji. Najważniejszym elementem stabilnego kręgosłupa są mięśnie, i właściwy kąt ustawienia miednicy. Skręcenie kości miednicy i obrócenie kości krzyżowej wokół osi prowadzi do napięcia mięśni.
W takim wypadku funkcje niestabilnej miednicy przejmują mięśnie i wiązadła. Pochylenie jednego z talerzy miednicy powoduje ukośne jej ustawienie i jednostronne obciążenie odcinka lędźwiowego. Konsekwencją takiego ułożenia jest boczne skrzywienie odcinka lędźwiowego, a kompensacja takiego ułożenia ma przełożenie na odcinek piersiowy i mamy skoliozę odcinka piersiowego skierowaną w stronę pochylonego talerza miednicy do przodu i do wewnątrz.
Przyczyną bólu kręgosłupa w większości przypadków są mięśnie, (utrzymują one kręgi we właściwej pozycji) które powodują napięcie i ucisk na obwodowym układzie nerwowym. Nastawienie kręgosłupa do właściwej pozycji to tylko kilka procent sukcesu, ponieważ jeżeli mamy do czynienia ze stanem przewlekłym bólowym, a tak jest w większości przypadków, to kręgosłup nie jest w stanie wytrwać we właściwej pozycji.
Ponieważ mięśnie nie są do tego przygotowane, najpierw chodzimy na masaże, rehabilitację, do kręgarza, w ostateczności czeka nas operacja, bo nie mamy możliwości uzyskania kompleksowej pomocy.
Dlaczego należy poddać się kompleksowej terapii?
Dlatego, że jeżeli kręgarz nastawi nam kręgosłup, to i tak nie będzie się on trzymał. Poczujemy chwilową ulgę, może na dzień, tydzień. Potem trzeba znów nastawić, ale z każdym nastawianiem bólu przybywa, bo mięśnie dla naszego dobra coraz bardziej się napinają. Kręgarz ma coraz większy problem z nastawieniem kręgów. Następuje degradacja krążków międzykręgowych (dysków). Mięśnie przykręgosłupowe coraz bardziej się napinają, bo przejmują funkcję niestabilnego kręgosłupa. Masaże są wspaniałym relaksem dla mięśni gładkich, ale nie dla mięśni głębokich i przyczepów. W trakcie masażu mięśnie się rozluźniają tylko powierzchniowo, a na przyczepach nie mają takiej możliwości i nadal utrzymują kręgosłup w niewłaściwej, złej pozycji, aby nie było gorzej. Rehabilitacja, gimnastyka pomagają rozluźnić mięśnie i czujemy, że mięśnie popuszczały, a kręgosłup zwiększył zakres ruchowy. Tylko, że to wciąż ten sam,krzywy kręgosłup, a my chwilowo poczuliśmy ulgę. Jednak kiedy nie ćwiczymy - znów odzywają się stare bóle i dolegliwości.

Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest terapia kompleksowa:
  • Masaże, terapia światłem,polem magnetycznym i inne zabiegi
  • Terapia wzmacniająca mięśniowy gorset przykręgosłupowy
  • Stabilizacja tkanki kostnej chiropraktyka, osteopatia
Wszystkie te czynności powinny być wykonane najlepiej w trakcie tego samego zabiegu.

Dwa elementy terapii kompleksowej bezpośrednio spełnia pas faradyczny firmy Fohow:
  • Rozluźnia, wzmacnia, odżywia, dotlenia mięśnie, przyczepy, więzadła, wnika w głąb tkanki do kilku centymetrów, dzięki oddziaływaniu promieniowania podczerwonego i litoterapii oraz dzięki działaniu osmotycznemu odżywia dyski kręgowe.
  • Kolejny element to stabilizacja tkanki kostnej. Pas faradyczny nie nastawi kręgosłupa ani miednicy bezpośrednio, ale każdy szanujący się masażysta wie, że gdy mięśnie są odpowiednio przygotowane to w większości przypadków kręgosłup sam znajdzie swoje właściwe położenie.
Z własnego doświadczenia popartego wieloletnią praktyką wiem, że kręgosłup, który został inwazyjnie nastawiony, bez uwzględnienia terapii kompleksowej, następnego dnia znajduje się w tej samej pozycji, co przed zabiegiem kręgarskim. Jedyny wyjątek jest wtedy, gdy nastawiamy kręgosłup bezpośrednio po urazie, a to zdarza się bardzo rzadko, bo w większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy, że kręgosłup zmienił swoją pozycję.
Jedyna terapia dająca trwały i stabilny efekt to praca nad właściwym tonusem mięśniowym kręgosłupa i zastosowanie terapii kompleksowej.

Oddziaływanie pasa na narządy wewnętrzne:
Głębokie, łagodne oddziaływanie promieni podczerwonych usprawnia krążenie krwi w narządach wewnętrznych jamy brzusznej i klatce piersiowej na poziomie naczyń włosowatych, a to z kolei polepsza ich funkcje.
Na przykład, działając pasem faradycznym na okolicę lędźwi nie tylko uwalniamy się od bólów w lędźwiach, ale też usprawniamy pracę nerek - najważniejszego narządu naszego układu wydalniczego, przy czym przednia część pasa łagodnie działa na wątrobę i jelita, usprawniając przemianę materii i proces trawienia. Poprawa krążenia krwi na poziomie naczyń włosowatych sprzyja przyspieszeniu procesów regeneracji zaburzonych narządów i tkanek (szybkie wydalanie toksycznych metabolitów) i zmniejsza zjawiska zastoinowe, które towarzyszą każdemu procesowi patologicznemu (przekrwienie żylne i tętnicze).
Cóż więc się dzieje w zaburzonym narządzie? Na każde zaburzenie organizm reaguje stanem zapalnym, w wyniku którego następuje obrzęk uszkodzonego miejsca, ucisk na naczynia włosowate i całkowite przerwanie krążenia krwi w zaburzonym miejscu. W ten sposób, ta zaburzona część odgranicza się od zdrowej części narządu lub tkanki. Taki stan zapalny kończy się powstaniem blizny, gdyż odgraniczony fragment zwykle ulega zniszczeniu. Oddziałując na krążenie krwi w naczyniach włosowatych możemy działać na przyczynę zapalenia i w ten sposób obniżać ryzyko poważnego uszkodzenia narządu lub tkanki.
W przypadku zapalenia wywołanego przez patogenne drobnoustroje, podczerwień będzie sprzyjała szybkiemu ich zniszczeniu bez znacznego uszkodzenia tkanki, gdyż udowodniono, że promieniowanie podczerwone ma działanie bakteriostatyczne, czyli hamujące zdolność bakterii do rozmnażania się.
Przy stosowaniu pasa na okolice krzyża i podbrzusza znacznie poprawia się stan funkcjonalny narządów miednicy mniejszej (u kobiet - jajników, jajowodów, macicy; u mężczyzn - gruczołu krokowego), to znaczy, że harmonizuje się sfera płciowa mężczyzn i kobiet, ponieważ tego rodzaju problemy mają związek z zastojami krwi w narządach miednicy mniejszej. Normalizacja krążenia krwi, prawidłowe funkcjonowanie narządów miednicy mniejszej pozwala przedłużyć sprawność seksualną na długie lata. U mężczyzn znacznie zmniejsza się stan zapalny gruczołu krokowego (w tym również chroniczny) i wzmacnia się erekcja. Działając na okolicę lędźwi poprawiamy krążenie krwi w korowej substancji nerek, gdzie znajduje się 70% nefronów, w których odbywa się filtrowanie osocza krwi. W naczyniach włosowatych nerek ciśnienie krwi jest najwyższe - 79 mmHg. W przypadku zmniejszenia się tego ciśnienia zaburzeniu ulegają procesy filtracji i następuje ponowne wchłanianie. W ten sposób w moczu może się znaleźć nadmiar soli, co z kolei może prowadzić do powstawania kamieni. Oddziałując podczerwienią i polem magnetycznym na substancję nerek utrzymujemy to ciśnienie na właściwym poziomie.
Jeżeli człowiek już ma skłonność do wytwarzania kamieni, to usprawnienie procesów filtracyjnych będzie sprzyjało ich rozpuszczaniu i powstrzymywaniu ich dalszego tworzenia.
Oddziaływanie na obszar wątroby i pęcherzyka żółciowego również sprzyja poprawie krążenia w naczyniach włosowatych, zapobiegając zastojom krwi w tych narządach, co korzystnie wpływa na proces wytwarzania żółci i zdolności skurczowej pęcherzyka żółciowego, znika więc przyczyna zastojów żółci. W przypadku braku pęcherzyka żółciowego zastosowanie pasa poprawi jakość żółci, która - trafiając do dwunastnicy - unormuje proces trawienia. Przemieszczając faradyczny pas terapeutyczny po ciele możemy oddziaływać na dowolny narząd, zarówno w celach terapeutycznych, jak i profilaktycznych.
Dzięki nabyciu takiego pasa będziecie mieli we własnym domu gabinet fizjoterapii, posiadający wszystkie jego zalety przy jednoczesnym braku wad (silne działanie intensywnych pól elektromagnetycznych, fale dźwiękowe wysokiej częstotliwości itp). Na przykład, stany ostre są przeciwwskazaniem do stosowania fizjoterapii, tymczasem przy zastosowaniu pasów organizm jest poddawany działaniu łagodnego promieniowania podczerwonego poprawiającego krążenie krwi w zaburzonych miejscach oraz działaniu stałego pola magnetycznego o niewielkiej intensywności, które uspokaja oraz uśmierza ból. Działanie tych pasów nie powoduje nagrzewania się narządów, czy tkanek (temperatura pozostaje na poziomie temperatury ciała lub nieco wyższym).
Ponadto, do stosowania tradycyjnej fizjoterapii istnieje wiele przeciwwskazań, natomiast przeciwwskazaniami do stosowania pasów produkowanych przez korporację Fohow - Feniks są tylko: ciężkie stany onkologiczne, ciężkie stany patologiczne układu sercowo-naczyniowego, ciąża i schorzenia psychiczne.
Korzystnym skutkiem ubocznym stosowania pasów jest zmniejszanie się podskórnych złogów tłuszczowych na brzuchu, w talii, tylnej części szyi (do tego celu nie ma potrzeby zwilżania pasa, a trzymać go na ciele należy około godziny).
Pasy zostały wyprodukowane ze szczególnego materiału z uwzględnieniem wymogów estetyki, mechaniki, refleksoterapii, terapii chińskiej zwracającej uwagę na oddziaływanie na meridiany.
Wiele problemów ze zdrowiem na związek z nieprawidłowym ustawieniem kręgów względem siebie. To powoduje napięcie w mięśniach, którym towarzyszy powstawanie blokad energetycznych, zakłócających normalne przewodzenie impulsów przez rdzeń kręgowy, czyli zaburza się system sterowania narządami wewnętrznymi. Pas usuwa napięcie mięśni i w ten sposób przywraca normalny przebieg impulsów nerwowych wewnątrz rdzenia kręgowego. Ponadto, stabilizują się funkcje naszych meridianów, centrów energetycznych - czakr, co jest zgodne ze starożytną teorią mówiącą, że wszystkie dolegliwości mają związek z zaburzeniem obiegu energii w tych kanałach i ośrodkach.
Niekorzystne warunki pogodowe, wychłodzenie organizmu, długotrwałe siedzenie za kierownicą lub przy komputerze powodują wiele problemów w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Większość z nich jest skutkiem zjawisk zastoinowych spowodowanych złym krążeniem krwi w określonych częściach ciała.
Wyrób, o którym mowa, pozwala podejść kompleksowo do problemu syndromów bólowych w plecach, lędźwiach, w szyi, klatce piersiowej, w rękach i nogach.
W wyniku jednoczesnego kompleksowego działania magnetoterapii, terapii minerałami i podczerwienią efekty terapeutyczne i profilaktyczne wielokrotnie się zwiększają i łącznie przewyższają efekt oddzielnego działania każdego z tych rodzajów terapii (czyli powstaje tzw. efekt synergizmu).
W ten sposób pasy te korzystnie wpływają na organizm w przypadku wielu dolegliwości: szybko likwidują bóle, poprawiają krążenie krwi, regulują procesy przemiany materii, zmniejszają warstwę tłuszczu podskórnego.

Copyright © 2010-2024 by Fohow-centrum.pl Created by Sitedemia.pl